Finał IV Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2014-06-03
Finał
IV Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
dla gimnazjalistów

odbędzie się 11 czerwca (środa) w siedzibie Kurii Metropolitarnej w Szczecinie, ul. Papieża Pawła VI 4 o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy lauratów etapu diecezjalnego.  

Etap diecezjalny IV Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2014-05-12
Etap diecezjalny IV MKP odbędzie się 21 maja (środa) o godz. 11.00 w Zespole Szkół Katolickich (nowy budynek) przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.
Serdecznie zapraszamy laureatów rozgrywek szkolnych wraz z opiekunami. Gdyby ktoś z różnych przyczyn losowych nie mógł przyjechać na konkurs bardzo proszę o wcześniejszą informację.
 

IV Metropolitalny Konkurs Papieski dla Gimnazjalistów
2013-09-16 W załącznikach zamieszczone są: regulamin konkursu i zakres literatury. Zachęcamy do udziału w konkursie i przybliżenia uczniom postaci i przesłania błogosławionego Jana Pawła II wszystkich katechetów uczących w gimnazjach.


Relacja z finału III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2013-06-19 11 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie gościli gimnazjaliści z naszej Metropolii, których śmiało można nazwać "specjalistami" od błogosławionego Jana Pawła II. Przyjechali, aby wziąć udział w finale konkursu  poświęconego nauczaniu Papieża Polaka, który w wymiarze metropolitalnym odbywał się już po raz trzeci. Zgodnie z regulaminem konkursu w finale wzięło udział 45 uczestników, po 15 z każdej dziecezji. Pytania koncentrowały się na nauczaniu bł. Jana Pawła w czasie pielgrzymek do miejscowości naszej metropolii oraz na fragmentach orędzi na Światowe Dni Młodzieży.
Poniżej fotorelacja z fianłu oraz wyniki (w pliku).
W imieniu organizatorów konkursu składamy serdeczne podziękowanie młodzieży, opiekunom, Dyrekcji CEF-u, mediom oraz komisji sprawdzającej testy gimnazjalistów.


galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
Finał III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2013-06-07

Zapraszamy finalistów III MKP na zmagania finałowe, które odbędą się w najbliższy wotrek  11 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

Poniżej ramowy plan finału III MKP:

11.00 – przywitanie uczestników

11.15 – rozpoczęcie pisania testu

12.00 – przerwa

12.45 – ogłoszenie wyników

13.15 - obiad


Relacja z diecezjalnego etapu IIIMKP
2013-05-22

21 maja (wtorek) w Szkole Katolickiej w Koszalinie odbył się etap diecezjalny III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego dla gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 25 gimnazjalistów z 13 szkół z terenu diecezji. Uczestnicy etapu diecezjalnego zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach, które były zorganizowane w szkołach.

Zakres wiadomości tegorocznego Konkursu Papieskiego w dużym stopniu związany jest ze Światowymi Dniami Młodzieży i zaangażowaniem w to dzieło bł. Jana Pawła II. Zwyciężczynią etapu diecezjalnego została Marta Grabowska ze Społecznego Gimnazjum w Ustce, co nie było wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że gimnazjalistka ma już na swoim koncie zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji konkursu (i to nie tylko w etapie diecezjalnym ale i w finale). Kolejne nagrodzone miejsca zajęli: Magdalena Bober z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu (II miejsce) i Cezary Bolechowski z Gimnazjum w Ustroniu Morskim (III miejsce). Zgodnie z regulaminem konkursu do finału kwalifikuje się najlepsza 15-tka uczestników etapu diecezjalnego. Gospodarzem finału IIIMKP jest w tym roku diecezja koszalińsko-kołobrzeska, z młodzieżą gimnazjalną i nauczaniem  bł. Jana Pawła II spotkamy się 11 czerwca w CEF-ie i tam okaże się kto najlepiej opanował materiał źródłowy i zdobędzie tytuł laureata III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Organizatorzy bardzo dziękują: gimnazjalistom za wysoki poziom przygotowania, katechetom za trud przygotowania uczestników, Ks. prałatowi Kazimierzowi Bednarskiemu i p. dyr. Barbarze Gęgotek za użyczenie gościnnych progów Szkoły Katolickiej, a także Gościowi Niedzielnemu za obsługę medialną. Poniżej wyniku etapu diecezjalnego i kilka zdjęć.

 


galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
Etap diecezjalny III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2013-05-16

21 maja (wtorek) w nowym budynku Szkoły Katolickiej w Koszalinie, ul. S. Staszica 38, odbędzie się etap diecezjalny III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału laureatów etapu szkolnego wraz z opiekunami. Poniżej ramowy plan etapu diecezjalnego:

 

11.00 – powitanie uczestników i zajęcie miejsc na auli;

11.15 – rozpoczęcie pisania testów

12.00 – przerwa, sprawdzanie testów przez komisję

12.45 – ogłoszenie wyników


Regulamin III Metropolitalnego Konkursu Papieskiego
2012-09-28

 

Metropolitalny Konkurs Papieski

 

dla gimnazjalistów

Regulamin
  1. Geneza

Metropolitalny Konkurs Papieski dla gimnazjalistów (MKP) zrodził się z Archidiecezjalnego Konkursu Papieskiego dla gimnazjalistów (AKP), który został zorganizowany w roku szkolnym 2006/07 dla przypomnienia i uczczenia 20. rocznicy papieskiej wizyty w Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a także dla podkreślenia 35. rocznicy powstania diecezji i 15. rocznicy utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Zainteresowanie i życzliwe przyjęcie przez młodzież, katechetów i dyrekcje spowodowały podjęcie decyzji o corocznym podejmowaniu tego wyzwania. Odbyły się cztery edycje AKP. Korzeniami swymi Konkurs sięgał do trzech edycji Stargardzkiego Konkursu Papieskiego organizowanego  w latach 2003-2005 w ZS nr 5 CKP w Stargardzie Szczecińskim, z którego wyrósł Konkurs organizowany przez Szkołę Katolicką w Stargardzie Szczecińskim oraz do Konkursu Wiedzy Religijnej, zorganizowanego przez Liceum Katolickie w Szczecinie. Praktyczne wzorce zaczerpnięte zostały z doświadczeń zdobytych przy organizowaniu szkolnych i diecezjalnych etapów Olimpiady Teologii Katolickiej.

Metropolitalny Konkurs Papieski dla gimnazjalistów oparty jest na współpracy diecezji w ramach Metropolii Szczeciński-Kamieńskiej. Inicjatywę tę zaakceptowali Księża Biskupi Ordynariusze Diecezji naszej Metropolii, a ważnym impulsem dla zorganizowania konkursu było błogosławieństwo udzielone 13. maja 2010 r. przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Finał pierwszej edycji MKP odbył się 1 czerwca 2011 r. w rocznicę pobytu Błogosławionego Papieża w Koszalinie.